Start Aktualności Poradnik Szkolenia motocyklowe w GROM Kontakt Galeria
Grom
Egzamin państwowy
Strona główna  >   Poradnik  >   Egzamin państwowy
Państwowy egzamin na prawo jazdy przeprowadzony jest przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.  Egzamin przeprowadzony jest przy udziale egzaminatorów; teoretyczny na sali wykładowej w formie elektronicznej za pomocą komputera, natomiast egzamin praktyczny przeprowadzony jest na placu manewrowym jak i w ruchu miejskim.
    Wymogiem przystąpienia do egzaminu państwowego jest:
- ukończenie ustawowego wieku :
* prawo jazdy kat. AM  14 lat,
* prawo jazdy kat. A1 16 lat,
* prawo jazdy kat. A2 18 lat,
* prawo jazdy kat. A 24 lata (lub gdy posiada prawo jazdy kat. A2 przez 3 lata),
* prawo jazdy kat. B 18 lat
Do egzaminu można przystąpić 30 dni przed ukończeniem ustawowego wieku po odbyciu szkolenia podstawowego i uzyskaniu zaświadczenia z OSK o posiadanych umiejętnościach z zakresy kierowania pojazdami.
Po spełnieniu powyższych warunków nr PKK wraz z skanem dokumentu tożsamości należy złożyć w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, gdzie zostanie wyznaczony termin egzaminu państwowego.  
 Egzamin państwowy składa się z 2 części; części teoretycznej i części praktycznej.  Jest możliwość przystąpienia do obu części jednocześnie czyli tego samego dnia odbywa się cześć teoretyczna i praktyczna lub rozłożenia poszczególnych części na różne terminy tj. najpierw  można przystąpić do egzaminu teoretycznego a po jego zaliczeniu umówić się na część praktyczną.
Opłata za egzamin państwowy wynosi:
- kat. AM
*całość 170zł
*egzamin teoretyczny 30zł
*egzamin praktyczny 140zł
- kat. A1, A2, A
*całość 210zł
*egzamin teoretyczny 30zł
*egzamin praktyczny 180zł
- kat. B
 *całość 170zł
 *egzamin teoretyczny 30zł
 *egzamin praktyczny 140zł

W przypadku wyniku negatywnego egzaminu, należy dokonać wpłaty za część egzaminu, który nie został zaliczony. Natomiast w przypadku nieuczestniczenia egzaminie WORD pobiera 50% opłaty egzaminacyjnej np. ktoś zapisał się na  całość egzaminu (tzn. egz. teoret. i egz. prakt.) i wniósł opłatę 170zł. ( 30zł. egz. teoretyczny + 140zł. egz. praktyczny), lecz z części teoretycznej miał wynik negatywny w związku z powyższym ponosi koszty w wysokości 100zł.(30zł.-za egz. teoretyczny + 70zł. za nieuczestniczenie w egz. praktycznym- nie można przystąpić do egzaminu praktycznego jeśli nie został zaliczony egzamin teoretyczny). Po zaliczeniu egzaminu teoretycznego mamy 6 miesięcy na zaliczenie egzaminu praktycznego, w przeciwnym przypadku należy ponownie zdać egzamin teoretyczny.
Wymogiem uczestnictwa w egzaminie państwowym jest posiadanie aktualnego i ważnego dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport).
A oto dane WORD w Lesznie

ul. Opalińskich 1a
64-100 Leszno
telefon (zapisy na egzaminy): 65 525 51 21
godziny otwarcia 
pon-pt: 8:00-16:00
Rachunek bankowy na który można dokonywać wpłat na egzamin
BZ WBK S.A. O/Leszno, 61 1090 1245 0000 0000 2403 8961


» Na górę » Drukuj
Grom Jacek Klecha
ul. Krasickiego / 5
64-030 Śmigiel
infolinia 601066244
Powered by mAdmin :: © GROM :: Śmigiel: Prawo Jazdy Kat. A i B : Szkolenia Kierowców : Doskonalenie Jazdy : Tanie kursy :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia